Gdzie uprawiać windsurfing w Polsce?

Wymarzone miejsca do uprawiania windsurfingu zazwyczaj kojarzą nam się z odległymi krajami takimi jak Hawaje, Hiszpania, Grecja czy Meksyk. W Polsce nie panują jednak tak dogodne warunki atmosferyczne, jak w wyżej wymienionych państwach. My także pochwalić możemy się ciekawymi spotami dla windsurferów!

Najlepiej wybrać się nad Bałtyk. Półwysep Helski to najbardziej oblegany cel podróży polskich miłośników sportów wodnych. Windsurfing cieszy się tutaj niezwykłą popularnością ze względu na wielką płyciznę ciągnącą się wzdłuż całej mierzei aż do Zatoki Puckiej. W połączeniu z małym zafalowaniem wody, jakie można tu spotkać, Półwysep Helski to idealne miejsce dla początkujących. Doświadczeni riderzy także mogą podszkolić tutaj swoje umiejętności. Wiatr zazwyczaj wieje tutaj od zachodu. Płycizna powoduje szybki wzrost temperatury wody, co z kolei owocuje w powstaniu wiatrów termicznych. Deskarze znajda tutaj także szeroka bazę noclegową oraz mnóstwo szkółek.

Windsurfing na Półwyspie Helskim ma jednak jeden minus. O atrakcyjności tego miejsca przekonało się już wielu riderów i w sezonie w wodzie panuje niemały tłok. Jeżeli wolicie spokojniejsze spoty, warto wybrać się w rejon Pomorza Zachodniego i odwiedzić takie miejscowości jak Dziwnów, Świnoujście czy Międzyzdroje. W Pobierowie organizowane są natomiast coroczne zawody Windsurfing Euro Challenger, a w Łebie odbywają się popularne regaty Windsurfing Allegro Cup.

Alternatywą dla spotów morskich mogą być mazurskie jeziora. Stosunkowo płytkie akweny z łatwym dostępem do wody przyciągają coraz większą rzeszę windsurferów. Mazury to dobry wybór przede wszystkim dla wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z deską i żaglem. Doskonałe warunki panują także na Jeziorze Rożnowskim położonym w województwie małopolskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *