Jaki skimboard dla początkującego?

Skimboarding to niezwykle dynamicznie rozwijająca się dziedzina sportu. W sklepach można dostać wiele rodzajów desek o różnych właściwościach. Czym należy kierować się podczas doboru deski na przybrzeżne ślizganie się po wodzie? Jaki sprzęt okaże się najlepszy dla początkujących?

Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę ze skimboardem, najlepiej wybrać sprzęt odpowiadający twoim umiejętnościom. Szukaj zatem deski, która nie ma zbyt dużego przyśpieszenia i pozwala na spokojniejszą jazdę oraz manewry. W tym celu warto zdecydować się na krótkie i szerokie modele. Idealnie nadają się one dla dzieci oraz wszystkich nowicjuszy. Skimboard o takich właściwościach ma również odpowiednio niższą cenę.

Dobór deski to także kwestia indywidualna, która zależy od wzrostu i wagi ridera. Najlepiej gdy postawiony w pionie skimboard sięga nam do klatki piersiowej. Deski są dostosowane także do naszej wagi, dlatego przy zakupie watro zwrócić uwagę na zalecenia producenta. Za małe deski można łatwo uszkodzić ciężarem ciała, na zbyt dużych trudniej jest natomiast utrzymać równowagę. Jeżeli chodzi o kształt, szukaj tzn. hybryd, które charakteryzują się łagodnym nosem oraz szerokim profilem. Najwyższej jakości sprzęt wykonany jest zazwyczaj z włókna węglowego lub włókna szklanego. Jednak jest on także dość kosztowny. Dla początkujących wystarczy zatem zwykły drewniany skimboard. Najlepiej wybierać modele posiadające grafitowy bądź plastikowy spód.

Odpowiedni wybór deski sprawi, że skimboarding przyniesie nam jeszcze więcej przyjemności. Nowicjusze nie powinni decydować się za zbyt zaawansowany sprzęt, ponieważ i tak nie będą w stanie wykorzystać jego możliwości lub, co gorsza, jazda zamiast sprawiać radość, powodować on będzie jedynie frustracje.

Ofertę skimboardów możecie sprawdzić tutaj: http://www.surfshop.pl/skimboardy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *