Deski kitesurfingowe – jakie są rodzaje?

Podobnie jak w windsurfingu, tak i w kitesurfingu mamy do czynienia z różnymi deskami. Ich wybór zależy głównie od tego, co chcemy robić, będąc już na wodzie. Długość desek kiteserfingowych wynosi od jednego do dwóch metrów, a ich wyporność jest niewielka.

Najczęściej dzieli się deski kitesurfingowe na dwa typy:

  • deski typu Twin-Tip:najbardziej standardowa wersja deski w kitesurfingu. Charakteryzuje się tym że zakończenia deski po obu stronach są dokładnie takie same, a więc jest to deska symetryczna. Deski te przeznaczone są zarówno do freerid’u, jak i freestyle’u w zależności od tego czy wybierzemy deskę dłuższą czy krótszą (dłuższa – freeride, krótsza – freestyle).
  • Deski typu Race:są to deski kierunkowe, bardziej stabilne. Dzięki ich kształtowi i budowie łatwiej jest utrzymać obrany kierunek i nie dać się zepchnąć nawet silnemu wiatru.
  • Deski typu Wave:wybierane są przez sportowców, którzy lubią pływać na falach. Zazwyczaj pokryte są pianką przeciwpoślizgową, dzięki czemu można swobodnie dobierać pozycje. Ich specyficzna budowa pozwala na szybkie zwroty i zmiany kierunku.
  • Hydrofil:dosyć oryginalny typ deski kitesurfingowej. Do podstawy deski dobudowany jest specjalny miecz, zakończony oryginalnym kształtem. Konstrukcja ta pozwala osiągnąć bardzo duże prędkości, jednak przeznaczony jest na głębokie wody.

Dobór deski kitesurfingowej jest niezwykle istotny dla odpowiedniego rozwoju naszych umiejętności,  dlatego zakup deski dobrze jest poprzedzić kursem dla kitesurferów, który przygotuje nas do samodzielnego uprawiania sportu.

 

Deski kitesurfingowe dla początkujących jak i doświadczonych znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *