Sprawdzone marki Wind & Kite

Sporty wodne, a zwłaszcza windsurfing i kitesurfing stają się coraz popularniejsze i z sezonu na sezon coraz więcej osób próbuje swoich sił w zmaganiach z deską i żaglem czy latawcem. Mimo, że pogoda jak do tej pory nas jeszcze nie rozpieszcza to sezon wind & kite w pełni i zapaleńcy wodni mają już za sobą pierwsze ślizgi.

Dla tych, którzy surfingowego bakcyla dopiero łapią przygotowaliśmy krótkie zestawienie czterech popularnych i godnych zaufania marek sprzętu windsurfingowego i kitesurfingowego, na które w tym sezonie warto zwrócić uwagę.

1. GAASTRA

GaastraMarka Gaastra jest doskonale znana w świecie windsurfingowym z produkcji najszybszych żagli na świecie. Z żagli Gaastra korzystają zarówno najlepsi sportowcy na świcie jak i osoby dopiero swoją przygodę z windsurfingiem zaczynające, bowiem precyzja i jakość jaką oferują te żagle doskonale dopasowują się do wymagań i umiejętności surferów.

Na żaglach od Gaastra można surfować zwykłym ślizgiem jak i wykorzystywać je przy freestylowych manewrach przy dużym wietrze ze względu na nieduże obciążenie i niezwykłą zwrotność podczas manewrów.

2. CRAZY FLY

crazy flyTo marka dla równowagi znana zapewne większości kitesurferów.

Godne polecenia są zarówno deski jak i latawce tej marki, która swoją przygodę ze sprzętem do sportów wodnych rozpoczęła w latach 90-tych ubiegłego wieku. Crazy Fly powstało wraz z rosnącym zainteresowaniem i popularnością kitesurfingu w USA oraz w Europie.

Od samego początku ręcznie wytwarzane deski i latawce odznaczały się najlepszą możliwą jakością, dlatego doskonale nadają się do latania zarówno dla doświadczonych jak i początkujących kite’owców.

3. UNIFIBER

unifiberUnifiber to producent jednych z najlepszych i najwytrzymalszych masztów windsurfingowych na świecie. Swoją jakość maszty z logiem Unifiber zawdzięczają idealnym proporcjom węgla oraz żywicy oraz dodatkowym zabezpieczeniom przed szkodliwymi skutkami promieniowania UV, na które sprzęt jest narażony.

To co wyróżnia maszty tej marki to również ich kształt, który jest naturalnie zagięty i wykonany w technologii „Pre Preg” zdolnej współpracować niemal z każdym żaglem dostępnym na rynku. Są one bardzo lekkie więc doskonale nadają się do różnorodnych wodnych ewolucji przy pełnym wietrze.

Unifiber produkuje wszelkie niezbędne komponenty surfingowe takie jak stateczniki, trapezy, bomy, linki i wiele więcej.

4. DAKINE

dakineMarka sprzętu i akcesoriów oraz odzieży z ponad 30-letnim doświadczeniem. Oprócz odzieży, plecaków czy toreb marki Dakine na szczególną uwagę zasługują m.in. trapezy windsurfingowe i kitesurfingowe.

Dodatkowo odzież i akcesoria Dakine to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą się wyróżnić na spocie, zachowując przy tym ogromną wygodę oraz nowoczesny styl.

Oczywiście marek sprzętu i odzieży surfingowej godnych polecenia jest zdecydowanie więcej, jednak szczególnie początkujący surferzy powinni raczej skupić się na kilku sprawdzonych producentach, dzięki którym szybko i skutecznie skompletują swój sprzęt sportowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *