Pianka XCEL – szczelność na najwyższym poziomie

Pianki neoprenowe jak niemal każdy element sprzętu czy garderoby sportowej z roku na rok przechodzą różne modyfikacje i zmiany, mające na celu poprawę ich ergonomii, funkcjonalności, wygody oraz szczelności.

Wykorzystuje się do tego różne materiały i kombinacje, które mają przynieść surferom oczekiwany efekt, jednocześnie nie krępując ich ruchów czy nie utrudniając im wykonywanie swoich obowiązków na desce. Pianki neoprenowe stają się coraz bardziej szczelne, zapobiegając przedostawaniu się do wewnątrz wody czy wiatru, jednocześnie zapewniając wygodne metody zakładania i ściągania pianki bez najmniejszych problemów. Pośród wielu rożnych marek produkujących pianki neoprenowe, na wyróżnienie z pewnością zasługuje amerykańska firma Xcel, za swój oszczędny i funkcjonalny design oraz parametry techniczne, które przykuwają uwagę surferów.

pianka xcel

Żeby jednak lepiej poznać markę i jej osiągnięcia, warto zapoznać się kilkoma technologiami, które wyróżniają produkty Xcel na tle swojej konkurencji.

Xcel X2 Front Entry System

Jest to technologia odpowiedzialna za nowoczesny i prosty system zakładania pianki. Inaczej niż w przypadku tradycyjnych modeli z suwakiem na plecach, pianka Xcel posiada niewielki skośny zamek w górnej części klapy na piersi. Może się to wydawać mniej wygodnym rozwiązaniem, jednak gwarantuje ono dużo większą szczelność pianki neoprenowej, a wygodę zakładania i zdejmowania zapewnia tutaj elastyczny materiał, z którego została wykonana. Pianki Xcel posiadają również dodatkowe panele z materiału wokół wejścia, których właściwości elastyczności i rozciągliwości są dużo większe niż w pozostałej części pianki, co znacznie poprawia jakość zakładania i ściągania. Dodatkowo za szczelność pianki odpowiada również dodatkowa klapa zamka, która poprowadzona została od ramienia. Specyfika projektu pianki Xcel powoduje, że po dopasowaniu nogawek i rękawów, ostatecznie zakładamy ją przez głowę, dzięki czemu nie potrzebuje ona zbyt wielu zamków czy rzepów i staje się dużo bardziej szczelna od pianek konkurencyjnych marek. Niektóre modele posiadają również dodatkowo wbudowany kaptur zapobiegający wlewaniu się wody od góry.

Materiały wykorzystywane w piankach marki Xcel

Popularne modele pianek Xcel czyli: Axis i Infinity wykonane są z komfortowego i nie krepującego ruchów, lekkiego materiału Ultrastretch. Ten rodzaj neoprenu jest bardzo rozciągliwy, co wpływa na komfort noszenia, a mocny i ciasny splot sprawia, że materiał staje się bardzo wytrzymały. Dodatkowo zastosowano w nich podszywaną warstwę gumy zastosowaną w szczególnie narażonych na wyziębienie miejscach, w zakończeniu rękawów i w nogawkach. Również kolana zostały wzmocnione wytrzymałymi panelami, chroniąc je przed uszkodzeniami i zapewniając lepszą wygodę użytkowania.

pianka xcel damska

Warstwa Quick Dry

Wewnętrzna warstwa Quick Dry z właściwościami hydrofobowymi gwarantuje bardzo szybkie schnięcie i doskonały komfort cieplny podczas pływania. Warstwa powstaje z lekkich włókien poliestru zatem jest również bezpieczna dla skóry i środowiska.

Klejone i sprasowane szwy

Każda pianka Xcel posiada specjalnie klejone i sprasowane szwy, które następnie zaszywane są specjalnym ściegiem, dzięki czemu gwarantują świetną ochronę przed przedostawaniem się wody do wnętrza. Przykładowo model pianki Infinity posiada dodatkowo wzmocnione szwy specjalną taśmą poprawiającej szczelność. Technologia NexSkin pozwala dodatkowo uszczelnić piankę na wysokości nadgarstków i kostek warstwą ciekłego neoprenu.

Wszystkie te technologie i materiały sprawiają, że pianka Xcel to obecnie jedna z najszczelniejszych pianek neoprenowych dostępnych na rynku.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *